surfin
10 دی 1401 - 11:05

تشبیه جالب ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج/این یک تفنگ بی‌فشنگ است!

پیشکسوت و مربی مطرح فوتبال یاسوج تشبیه جالبی از ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج حمید کرمی در نشست شورای ورزش استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به استاندار و اعضای جلسه اظهار کرد: در دنیای توسعه یافته امروز، ورزش دیگریک بازی یا تفریح نیست، ورزش یک پدیده اجتماعی بزرگ است، ورزش فرهنگ است، ورزش اقتصاد و ورزش سیاست است ورزش در تار و پود همه انسانها رخنه کرده است.

وی گفت: در ورزش استان به دلیل کج سلیقگی مسئولان در سنوات گذشته و نبود زیرساخت های مناسب برای توسعه فرا گیر ورزش موجب گردیده امروز در باتلاق بی تدبیری آقایان دست و پا بزنیم.

این مربی فوتبال گفت: باید چشم انداز دیگری ورای چشم انداز تعریف شده در کشور برای جبران عقب ماندگی تعریف شود نیاز به یک سند راهبری داریم که نیاز به یک تیم تخصصی و خبره داریم تا این سند چراغ راه و هدایتگر ما باشد.  

وی بیان کرد: اعتقاد دارم اگر استان خودمان با ظرفیت های موجود را یک ایران کوچک فرض کنیم و همه منابع را منابع موجود استان ببینیم، می‌شود از این بن بست خارج شویم.

کرمی افزود: به این صورت که اگر ما استان را یک سازمان در نظر بگیریم، بقای این سازمان در گرو منابع انسانی متخصص و کاربلداست که ایمان دارم استان سرشار از منابع بی نظیر انسانی و جوان است. ماهمیشه دنبال طلا، منابع انرژی در زیر زمین می‌گردیم در صورتی که الماس‌هایی جلوی چشمانمان است که از آنها غافلیم.این الماس‌ها همان من و شما و دیگران هستند.

وی گفت: اما فارغ از این مسائل چون بخشی از جلسه در خصوص ورزشگاه پانزده هزار نفری، هتل ورزش و جذب سرمایه گذار است معتقدم که اگر صد بار دیگر این ورزشگاه افتتاح بشود مستهلک خواهد شد چرا که وضعیت امروز این ورزشگاه مصداق تنفگ بی فشنگ است تا مادامی که مردم را به ورزشگاه نکشانیم حتی صندلی های ورزشگاه از بین خواهد رفت.

این مربی فوتبال گفت: بنابراین ضروری است ضمن تامین منابع و تعریف نیروی کار برای حفظ و نگهداری ورزشگاه  وجود یک تیم در لیگ دسته دوم کشور یا دسته اول کشور در کنار آن ضروری است.

وی افزود: از طرفی واگذاری این مجموعه که آبروی استان است به بخش خصوصی کاملا اشتباه بوده این ورزشگاه صرفا برای برگزاری بازیهای کشوری است.

کرمی گریزی به ورزش تخصصی فوتبال زد و عنوان کرد باشگاههای استان و مربیان استان مظلوم واقع شده‌اند. به طور مثال مربیان فوتبالی که از جیب هزینه می‌کنند وهیچ اسپانسر و فریاد رسی غیر از اداره کل ورزش ندارند منابع اداره کل هم که محدود است چرا که قانون ورزش و جوانان را برای هزینه در ورزش قهرمانی منع کرده است اما از آن طرف میلیاردها صرف تیم‌های پرسپولیس و استقلال می‌کنند.

وی عنوان کرد: اگر شما آقای استاندار می‌خواهید نام نیکی تا ابد در استان به جا بگذارید،با ایجاد یک کمپ بزرگ ورزشی در پارک جنگلی برای همه ورزشها خصوصا فوتبال می‌توانید انقلاب ورزشی، فرهنگی و صنعتی به وجود بیارید توسعه توریسم ورزشی باعث رونق گردشگری و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیر مستقیم خواهد شد این کمپ می‌تواند کمپ تیم‌های ملی یا فرهنگسان ورزش استان نامگذاری شود. 

کرمی گفت:  استان به جهت شرایط خاص جغرافیایی و ارتفاع از سطح دریا می‌توانید میزبان تیم های بزرگ باشگاهی و تیم های ملی در حوزه خلیج فارس و حتی آسیا باشد.

وی یادآور شد: این ابر پروژه فقط فعل خواستن شما، رایزنی با دولت و یا جذب یک ابر سرمایه گذار را می‌طلبد کمپی که هم می‌تواند برای توسعه ورزش همگانی وهم توسعه ورزش قهرمانی باشد این یک انقلاب است و توصیه می‌کنم آن را جدی بگیرید.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 945076