surfin
13 دی 1401 - 16:00

پیک هشتم کرونا و یک بیمارستان برای چهار شهرستان کهگیلویه بزرگ

با توجه به موج جدید کرونا، بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت باید چهار شهرستان را پوشش دهد و در صورت شیوع این ویروس مشکلات زیادی در راه خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید عبدالعزیز موسوی در نشست شورای سلامت ضمن تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم اظهار کرد: شهید سلیمانی یک مکتب بود و مسئولان با نگاه شهید سلیمانی به جامعه خدمت کنند.

فرماندار شهرستان کهگیلویه با توجه به سویه جدید کرونا در پیک هشتم گفت: بستر اصلی و زمینه بیشتر شیوع این ویروس در مدارس است.

وی خواستار رعایت‌ پروتکل‌های بهداشتی در مدارس از جمله ماسک اجباری، رعایت فاصله اجتماعی و آموزش مربیان بهداشتی و پرورشی برای جلوگیری از این ویروس و استفاده این آموزش‌ها در مدارس شد.

موسوی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه را یادآور شد و با بیان این که بیمارستان دهدشت به چهارشهرستان خدمات می‌دهد بیان کرد: در صورت شیوع پیک هشتم قطعا با مشکلات زیادی مواجه خواهیم شد.

وی خواستار آمادگی همه دستگاه‌ها در مواجه با بحران شد و افزود: در تمام موضوعات پیشگیری مهم‌تر از درمان است.

موسوی از کمبود سرم و برخی اقلام دارویی به عنوان دیگر مشکلات حوزه بهداشت و درمان نام برد و خواستار پیگیری این مهم از مدیریت شبکه بهداشت شهرستان شد.

وی هم‌چنین خواستار اطلاع رسانی از رسانه‌ها و تریبون‌های مختلف در خصوص پیک جدید کرونا و مخاطرات آن در جامعه شد.

به گفته کارشناسان شبکه بهداشت باید همه دانش‌آموزان نسبت به تزریق دُزهای واکسن کرونا اقدام کنند.

به گزارش فارس در این نشست مقرر شد به جهت پیشگیری از این ویروس، ورود تمام دانش‌آموزان بدون ماسک در مدارس ممنوع باشد و اگر دانش‌آموزی بیمار شد به مدت چند روز در خانه بماند تا شیوع این ویروس کمتر شود.

انتهای پیام/۸۲۰۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 952694