surfin
20 اسفند 1401 - 11:51

افزایش روند ابتلا به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/ چرام نارنجی شد

رئیس گروه بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شاهد افزایش روند ابتلا به کرونا در استان هستیم و شهرستان چرام در وضعیت نارنجی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، محسن رضائیان در خصوص آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: روند ابتلا به کرونا در استان در حال افزایش است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهرستان کهگیلویه و گچساران زرد هستند اما به دلیل افزایش مبتلایان به کووید ۱۹، چرام نارنجی است در حالی که مدت‌ها بود شهری از استان نارنجی نشده است.

وی با بیان اینکه سایر شهرهای استان آبی هستند، از مردم خواست، در آستانه نوروز و دید و بازدیدها پروتکل‌ها را رعایت کنند.

وی گفت: مردم احساس می‌کنند کرونا تمام شده در حالی که روند مبتلایان در حال افزایش است و انتظار می‌رود کسانی که ۶ ماه و بیشتر از آخرین دز واکسن آنها گذشته نسبت به انجام واکسن اقدام کنند.

رضائیان بیان کرد: از ابتدای بیماری کرونا تاکنون، موارد مثبت ابتلا ۱۲۹ هزار و ۶۳۷ مورد بوده که یک هزار و ۱۲۳ نفر از هم‌استانی‌ها براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

 وی با اشاره به موجودی ۸۰ هزار واکسن در استان گفت: بیش از یک میلیون و ۳۶۰ هزار دز واکسن در استان تزریق شد، ضمن اینکه در حاضر واکسن برکت، برکت پلاس در استان موجود است.

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مهر ماه امسال تاکنون استقبال مردم از واکسن کرونا مطلوب نبوده که در بهمن ۶۴۰ دز و در اسفند ماه ۳۶۱ دز واکسن تزریق شد که با توجه به روند افزایش موارد ابتلا توصیه می‌شود مردم برای تزریق واکسن به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند.

‌وی تصریح کرد: در ایام نوروز مراکز واکسیناسیون جهت انجام واکسن کرونا دایر است،ضمن اینکه کشیک‌ بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان از ۲۴ اسفند فعال و تا ۱۵ فروردین علاوه بر کووید ۱۹، سایر بیماری‌های واگیر رصد می‌شود.

‌وی از رسانه‌ها خواست نسبت به افزایش بیماری کرونا و ضرورت مردم به تزریق واکسن اطلاع‌رسانی لازم را به مردم انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1085827