surfin
05 خرداد 1402 - 11:42

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

گناوه- همزمان با دهه کرامت، خادمین حرم رضوی در قالب کاروان زیر سایه خورشید وارد شهرستان گناوه شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با دهه کرامت کاروان خدام بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) صبح جمعه با استقبال پرشور مردم وارد گناوه شدند و مردم خونگرم و متدین با حضور در گلزار شهدا تجمع و از خادمین حرم امام هشتم (ع) با صلوات و اهدای گل و شیرینی استقبال کردند و ارادت خود را به خورشید هشتم آسمان امامت و خادمان بارگاه ملکوتی آن حضرت ابراز داشتند.

در این آئین خدام حرم مطهر رضوی حامل پرچم متبرک شده بارگاه امام هشتم شیعیان جهان، در گلزار مطهر شهدای این شهر حضور یافتند و با نثار شاخه‌های گل و قرائت فاتحه به این شهیدان ادای احترام کردند.

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

در برنامه معنوی استقبال از خدام حرم رضوی، صلوات خاصه امام رضا (ع) توسط یکی از خدام در میان دوست‌داران اهل بیت (ع)، اجرای سرود، پرچم گردانی توسط خادمین رضوی در میان مردم اجرا شد.

حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به شهدای گلگون کفن، حضور در دفتر امام جمعه گناوه، حضور در بیمارستان‌ها و عیادت از بیماران، شرکت در جشن‌های دهه کرامت و زیر سایه خورشید، حضور در حوزه علمیه الزهرا (س)، دیدار با خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان و اهداکننده عضو، حضور در بندر ریگ و اجرای برنامه‌های زیر سایه خورشید، حضور در مؤسسه خوداشتغالی ضامن آهو، حضور در برنامه مسجد امام سجاد (ع) و جشن دختران فاطمی در تالار بهزاد گناوه از عمده برنامه‌های خادمان حرم رضوی در شهرستان گناوه است که از صبح امروز آغاز شده است.

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

ایام دهه کرامت، همه ساله از سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) شروع می‌شود و تا سالروز میلاد حضرت امام رضا (ع) ادامه دارد.

امسال، برنامه‌های دهه کرامت از ۳۱ اردیبهشت تا دهم خرداد در سراسر کشور و همچنین در برخی از کشورهای دیگر برگزار می‌شود.

شعار امسال دهه کرامت «خدمت کریمانه؛ همدلی، امید آفرینی» انتخاب شده و هرکدام از روزهای این دهه عنوان ویژه ای دارد.

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

کاروان خادمین رضوی وارد گناوه شد

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238935