surfin
03 بهمن 1401 - 09:01

لایروبی رودخانه‌های شهر گرگان سالانه ۶ میلیارد ریال هزینه دارد

گرگان- معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان گفت: لایروبی سالانه رودخانه های داخل شهر گرگان به طور متوسط ۶ میلیارد ریال هزینه دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد سالاری شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: سالانه با اعتباری بالغ بر ۶۰۰ میلیون تومان بستر رودخانه در شهر گرگان با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی توسط بیل زنجیری مورد پاکسازی قرار می‌گیرد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان افزود: لایروبی رودخانه منطقه یک پایان یافته و در حال حاضر پاک سازی بستر رودخانه در منطقه سه در حال انجام است.

وی ادامه داد: این عملیات در راستای ترویج بهداشت عمومی و جلوگیری از انباشت زباله و رسوب گذاری در بستر رودخانه پاکسازی و لایروبی رودخانه با استفاده از ادوات شهرداری و ظرفیت بخش خصوصی انجام می‌شود.

سالاری گفت: فارغ از بهره گیری از امکانات بخش خصوصی، عملیات لایروبی و پاکسازی موضعی هم به طور دوره‌ای با استفاده از ماشین آلات شهرداری انجام شده که در همین راستا بستر رودخانه مسیر پارک ملت مورد پاکسازی قرار گرفت.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری گرگان یادآور شد: متأسفانه جمع شدن زباله در رودخانه ناشی از رهاسازی زباله‌ها توسط شهروندان وبه کانال‌ها و جاده‌های منتهی به رودخانه یکی از معضلاتی است که شهرداری در راستای ارتقای بهداشت به طور مستمر عملیات پاکسازی را انجام می‌دهد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 992033